تبلیغات
فیلم - ما تاریخ را به صحنه نمایش خواهیم آورد درمورد آگیره خشم خدا


درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

ما تاریخ را به صحنه نمایش خواهیم آورد درمورد آگیره خشم خدا

نوشته شده توسط:وحید
یکشنبه 12 اردیبهشت 1389-09:14 ب.ظ

بعد ازپیروزی و غارت امپراطوری اینکا توسط اسپانیایی ها سرخپوست ها شایع کردند(در افسانه ها نیز آمده است.) سرزمینی از طلا به نام الدرادو در سواحل شمالی آمازون قرار دارد.اردوکشی بزرگی از ماجراجویان اسپانیایی به رهبری گنزالو پیزارو در سال 1560 از بلندی های پرو حرکت کردند. تنها مدرک مهمی که از این اردوکشی بزرگ باقی مانده است خاطرات راهبی به نام کاسپر دو کارواجال است.

داستان مردی طماع و قدرت طلب ولی دوست داشتنی  و روند به قدرت رسیدن او دراین سفر بی پایان. داستان ماجراجویانی برای رسیدن به گنج الدرادو ولی در ذهن آگیره قضیه چیز دیگری است “این ها نمی فهمند حتی اگر این سرزمین ها فقط آب ودرخت باشد با لاخره تسخیرش می کنیم این مردان ثروت را با طلا  مقایسه می کنند ثروت با ارزش تر از طلا قدرت و شهرت است.” وقتی از سرخپوست دستگیر شده سوال می کنند شهر کجاست ؟ اوبا دستش اشاره می کند “یکم جلوتر” ولی آخر این جلوتر کجاست ؟ جلوتری که همیشه وجود داشته و خواهد داشت این جلوتر امید آدمی است که از طمع او سرچشمه می گیرد.

آگیره دیگر کاری به طلا و گنج و خزینه ندارد نفس الدرادوست که اورا به سمت خود می کشد. ورنر هرتزگ مارا با خود به سفر غیرواقعی و بی پایان خود میکشد وقتی فرد سیاهی که برای ترساندن سرخپوستها با خود می برند تیر می خورد می گوید”مثل این می مونه که تیر هم غیر واقعی است مثل اون قایقی که رو درخت هست.” آگیره در پی آن است که نژاد خالصی به وجودآورد و جهان را تسخیر کند ” ما تاریخ را به صحنه نمایش خواهیم آورد همانطور که دیگران نمایشی را به صحنه می برند.”  مثل همیشه هرتزگ تصاویرش واقعی و بی رحم وخشن است او نفس آدمی را مانند آینه ای در مقابل خودش نمایان می کند ولی چاره چیست  کار از کار گذشته است و بازگشتی برای انسان نیست درآخر همیشه نابودی است.

تصاویر و قاب بندی ها و میزانسن ها مثل کار های دیگر هرتزگ خیره کننده است.بازیه کلاس کینسکی(Klaus Kinski) یار ویاور  همیشگی هرتزگ بازهم مثل همیشه اینبار در نقش آگیره دیدنی است.تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 24 خرداد 1390 03:12 ق.ظ