تبلیغات
فیلم - روباه خاکستری خواهد آمد » درباره ی داستان داستان های یوری نورشتن


درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

روباه خاکستری خواهد آمد » درباره ی داستان داستان های یوری نورشتن

نوشته شده توسط:وحید
پنجشنبه 26 فروردین 1389-09:10 ب.ظ

داستان داستان ها(Tale Of tales) انیمیشن 29دقیقه ای اثر یوری نورشتن(Yuriy Norshteyn) در سال 1979 در جماهیر شوروی ساخته شد.

داستان داستان ها تشکیل شده  از خاطراتی است که مانند سیستم یادآوری انسان نامنظم است در نتیجه در فیلم ما دارای خط داستانی و سیری   منظمی نیستیم و سکانس ها در هم تنیده اند(مثل فیلم آینه تارکووسکی)به طوری که ما یک سری سکانس های مربوط به هم را در لابه لای هم میبینیم .یکی از تم های اصلی داستان جنگ جهانی دوم و شکست شوروی درآن و در نتیجه نا امیدی و یاس است . یک سری شخصیت هایی  در فیلم وجود دارند که ساختار دنیای قبل از جنگ و اثرات آن را نشان می دهند مثل ( گاو و دخترک).سمبل ها و نشانه های زیادی در فیلم وجود دارد که گویای مسایل فرهنگی-اجتماعی آن دوران است مثل سیب سبز که نشان دهنده ی امید و زندگی است که در فیلم با هاله روشن در دورش نشان داده می شود و نشان می دهد فیلم امید به آینده ای بهتر را دارد. یوری نورشتن خود فیلم را به اینگونه تعریف می کند:”فیلمی است در باره ی مفاهیم ساده که نیروی زندگی کردن را در تو به وجود می آورد.”

در فیلم علاوه بر آهنگی که میخاییل میرویچ(Mikhail Meyerovich) برای فیلم ساخته است از چند آهنگ از باخ(Bach) و موزارت(Mozart) نیزاستفاده شده است که بر فیلم تاثیر به سزایی گذاشته است.

درآخر: فیلم هدگوگ در مه(Hedghog In The Fog)  دیگر فیلم یوری نورشتن را(البته اگر از این فیلم خوشتان آمد)را پیشنهاد میکنم.
تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 24 خرداد 1390 03:12 ق.ظ